ČSOP Lacerta – oddíl mladých ochránců přírody

V – 151 74,28km²

/ 8.–10. dubna 2016, Jindřichův Hradec

V pátek jsme se sešli před kostelem jako vždycky a vyrazili jsme směrem Hlavní nádraží. V průběhu cesty prvním vlakem nám byla dána nedokončená verze legendy o B…… Paní. Vypadala jako nedokreslený komiks. Naším úkolem bylo si příběh domyslet podle sebe, jak to asi mohlo být.
Ve Veselí nad Lužnicí nás čekal přestup na osobní vlak, který nás dovezl až do cíle naší cesty, Jindřichova Hradce. Kousek před devátou hodinou jsme dorazili do SUDu, našeho ubytování, kde jsme se hned zabydleli a cítili se jako doma. Došlo na čištění zubů, převlečení do pyžam a šup do spacáků a spát.
V sobotu ráno jsme se nasnídali a zjistili, že se nám ztratily věci!! Začali jsme je neprodleně hledat. Byly schované na nejrůznějších místech po celém domě (od lednice po parapet) spolu s chybějícími dílky legendy, takže jsme se konečně dozvěděli, jak to vlastně bylo. Ve zbytku odpoledne probíhali nejrůznější soutěže o body, za které se získávaly látky, které byly využity na šití oblečení pro Bílou paní, abychom ji zprostili kletby.
Několik soutěží se odpoledne odehrávalo ve městě. Byla to třeba stopovačka Ondry s Karlem nebo třeba hledání všech vedoucích! Schovali se a my je museli najít.
Když bylo všechno oblečení došité a my navečeření, vydali jsme se na zámek zkusit štěstí s doufáním, že se nám Bílá paní zjeví a my ji budeme moci osvobodit. Štěstí nám přálo. Dostala od nás naše výtvory a tím byla vysvobozena ze zakletí.
V neděli jsme si zabalili, uklidili a pak nás čekala naše tradiční povinnost. Odemknout přírodu. To jsme učinili v nedalekém lese. Pak byl už čas na návrat, oběd a odjezd…