ČSOP Lacerta – oddíl mladých ochránců přírody

V – 148 Duch Vánoc

/ 11.–13. prosince 2015, Nymburk

Ani v letošním roce nesměla chybět tradiční Vánoční výprava. Pravda, ta letošní byla oproti předešlým dost výjimečná. Tak za prvé: nebyla od pátku do soboty, ale od sobotního rána do neděle. Za druhé: když jsme se ráno sešli, vůbec ještě nezačala „výprava“. Měli jsme totiž poněkud skluz v řešení Staropražských záhad, a tak jsme se rozděleni podle schůzek vydali do uliček Josefova vypátrat další legendy. Úterní schůzka získala indície, které nám snad napoví co s tajemnými otazníčky v mapě a středeční objevili u Staronové synagogy prastarou židovskou lopatu – jentaktak, že nás u toho nechytli pánové z ochranky. Když jsme se pak sešli u klubovny, mohli jsme vyrazit na výpravu samotnou. Vánoční výpravy bývají díky nabitosti programem občas zmatečné. Letos to ovšem jelo jako po drátkách, protože jsme měli vánoční stromek, který nám radil, co zrovna máme dělat. Tak jsme odcestovali do Nymburka. Tam jsme se ubytovali, trénovali jsme naše herecké umění na nedělní premiéry, hledali jsme zatoulaný vánoční stromeček, vystrojili jsme hostinu zvířátkům a pustili jsme po Labi svá nejtajnější přání v podobě plovoucích svíček. Večer jsme si společně pochutnali na vánoční večeři a před spaním nám vedoucí zahráli pohádku Tři bratři.

Kolem půlnoci nás za zvuku koled probudil příchod Ježíška. Dárků bylo tolik, že se skoro nevešli na stůl pod stromečkem. Chvíli jsme si prohlíželi všechny ty dárečky a přáníčka a šli jsme zas na kutě.

V neděli přišel den D pro všechny herce. Doladili jsme poslední detaily a vrhli jsme se na „jeviště“. Jako první nám úterní schůzka zahrála pohádku Lotrando a Zubejda. Lehkou trému a zapomínání textu přebila náročnost dialogů, pěkné kostýmy a celkový dojem. Fakt se jim to moc povedlo! Ostatně můžete se podívat..
Středeční schůzka pak předvedla své nastudování poměrně nového filmu Následníci. To bylo sice o poznání kratší divadlo, zato však i s hudbou a tanečními kreacemi.

Nakonec už jsme jen ochutnali cukroví zhodnotili Lacerton a hurá domů, těšit se na Vánoce

Divadla:
Tři Bratři (vedoucí)
Lotrando a Zubejda (Šašá – úterní)
Následníci (Koalí středa)