ČSOP Lacerta – oddíl mladých ochránců přírody

V – 157 Větrné Vánoce

/ 17.–18. prosince 2016

Ani letošní rok se neobešel bez Vánoční výpravy. Opět jsme se sešli v sobotu brzy ráno u kostela a oslabeni o několik marodů – k veliké nelibosti všech režisérů – jsme vyrazili na vlak. Měli jsme namířeno do, nám dobře známé, skautské základny v Přelouči. Po menších komplikacích na přestupu jsme ještě před obědem dorazili na místo. Po obědě jsme během krátkého výletu tradičně ozdobili stromek pro zvířátka, aby tady v polabí měla přes zimu co mlsat. Na slepých ramenech Labe jsme vyzkoušeli tloušťku ledu – někteří na vlastní kůži poznali, že pod ledem je voda opravdu studená 🙂 (Nebojte se bylo to jen po kotník). Odpoledne jsme věnovali Lacertonu.
V podvečer jsme nazdobili stromeček a pochutnali si na slavnostní večeři. Přeloučská základna je obrovská a takhle v zimě je brzy tma, takže jsme měli ideální podmínky zahrát si večer parádní schovku. Když jsme všichni opustili své temné skrýše, šlli jsme na kutě a ve spánku doufali, že přijde ježíšek. Přišel!!! Vprostřed noci nás vedoucí vzbudili a pod stromečkem jsme našli kopec dárků. 
Nedělní dopoledne bylo čistě divadelní. Pro letošek jsme měli divadel dokonce 5. Z každé schůzky 2, přičemž všechno včetně scénářů a režie bylo pouze v rukou dětí! No a jedno divadlo tradičně nacvičili vedoucí a rádcové. (záznamy představení v odkazech pod kronikou)
Po divadlech už jen oběd, úklid a rychlá koulovačka prvním letošním sněhem.

Divadla:
Noc v muzeu
Ovečka Shaun
StarWars 
Medvídek Pů
Tři prasátka